Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #16398 από apollonios
Μετακομισα πηγα σε αλλο σπιτι και φυσικο ηταν να κανω αιτηση μεταφορας της συνδεσης μου.

Η αιτηση εγινε στις 20/02/2012 και ουτε μεχρι σημερα οι μαλακες του ΟΤΕ μεταφεραν τη γραμμη μου.
Ο λογος ειναι γιατι εγω ανηκω στη HOL και οι πουστηδες του ΟΤΕ μεροληπτουν εναντι των αιτηματων αλλων δικτυων.

Για μια ακομη φορα μπλεκομαι με το κρατικο μονοπωλιο και μη βγει κανενας και μου πει οτι ο ΟΤΕ ειναι ιδιωτικος γιατι ο ΟΤΕ ανηκει στο μπουρδελο το κρατος απλα οι ιδιωτες παιρνουν τα κερδη του, οπως γινεται με Εθνικη Οδο και τα διοδια.

Για ακομη μια φορα τα νευρα κροσι και για ακομη μια φορα ορκιζομαι οτι:

Καργιοληδες του πΟΤΕ οτι και αν κανετε το κωλοδικτυο σας δεν ξαναγυριζω. Απο τοτε που εβαλα HOL απηλαυσα:
1) Διπλασια ταχυτητα την οποια το κωλοδικτυο σας δεν εχει
2) Μιση τιμη στους λογαριασμους για τις ιδιες και επιπλεον υπηρεσιες
3) Αριστη εξυπηρετηση, πραγμα αγνωστο σε εσας που ειστε πουτανας γιοι και οι γυναικες σας κανουν πεζοδρομιο στη Βουκουρεστιου.

Όταν το χέρι δείχνει το φεγγάρι, ο ηλίθιος κοιτάζει το δάχτυλο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": desp

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #16399 από mpixtas
Απαντήθηκε από mpixtas στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
ο οτε ειναι ..γερμανικος!!! B) ...
και φαινεται!! :silly:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": desp

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #16413 από DeepBlue
Απαντήθηκε από DeepBlue στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
Στον ΟΤΕ πλήρωνα περισσότερα, για μικρότερη ταχύτητα στο internet, ακριβότερες χρεώσεις στο τηλέφωνο και ίδιες -αν όχι χειρότερες- υπηρεσίες γενικότερα. Φακ χιμ

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #16435 από ASSOS
Απαντήθηκε από ASSOS στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
Τα ιδια έκαναν σε μια γνωστη μου, για να μεταφέρει την cita έκαναν 5 μήνες διοτι λεει ο ΟΤΕ δεν είχε καφάο κοντα στο σπιτι της ... που είναι κέντρο Αθήνας, Σεπολια !!!

Επισκεφτείτε το blog μου εδώ: assosgreek.blogspot.com

Η ζωή είναι απο μόνη της ένα ψέμα, η τέχνη του να ζεις είναι να απολαμβάνεις ακόμα και τα ψέματα !!! ... Αγνοήστε αυτόν που περιθωριοποιεί όποιον είναι αδύναμος !!!

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #16442 από sentinel
Απαντήθηκε από sentinel στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!

apollonios έγραψε: Μετακομισα πηγα σε αλλο σπιτι και φυσικο ηταν να κανω αιτηση μεταφορας της συνδεσης μου.

Η αιτηση εγινε στις 20/02/2012 και ουτε μεχρι σημερα οι μαλακες του ΟΤΕ μεταφεραν τη γραμμη μου.
Ο λογος ειναι γιατι εγω ανηκω στη HOL και οι πουστηδες του ΟΤΕ μεροληπτουν εναντι των αιτηματων αλλων δικτυων.

Επειδή χρησιμοποιώ ΟΤΕΝΕΤ στο γραφείο και hol στο σπίτι και επειδή γενικά η hol είναι για το πέος καβάλα, κάνε τα εξής:

1) πάρε την εξυπηρέτηση πελατών της hol (13844), κατά τις 11 το βράδυ
2) κάνε το χαζούλη και συνδέσου με άσχετο τμήμα
3) (κάνοντας πάντα το χαζούλη) μίλα με το άσχετο τμήμα και εξήγησέ τους το πρόβλημά σου

Μην εκπλαγείς καθόλου αν ακούσεις τον τηλεφωνητή να λέει "μα τι κάνουν τόσο καιρό?".

Συμπληρωματικά, ρώτα τους αν μπορούν να σου κάνουν κάποια καλύτερη προφορά όσον αφορά το πάγιο. Αν αρνηθούν, πες τους (πάντα κάνοντας το χαζούλη) ότι επικοινώνησε μαζί σου η cyta και σου έκανε μια προσφορά πολύ πιο οικονομική από τη δική τους. Θα κερδίσεις τουλάχιστον 5 ευρώ το μήνα.

Όλα αυτά που σου γράφω είναι δοκιμασμένα και καρατσεκαρισμένα. ;)

EDIT: Αν πάλι, και από το άσχετο τμήμα, σου φέρουν τη δικαιολογία ότι φταίει ο ΟΤΕ, εσύ (και πάλι κάνοντας το χαζούλη) ρίξε ένα "ε τι να κάνω, αν είναι έτσι, θα επιστρέψω στον ΟΤΕ".

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!

Στείλε αυτό το μήνυμα σε πέντε άτομα και μέσα σε τρία λεπτά ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ δε θα συμβεί! Το δοκίμασα δύο φορές και δούλεψε ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ: Απολύτως τίποτα δε συνέβη!

Στ'αλήθεια δουλεύει! Προωθήστε το, πρέπει να το μάθουν κι άλλοι!!!
Last edit: 7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by sentinel.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #16493 από apollonios
Απαντήθηκε από apollonios στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
Μετα απο ενα μηνα αναμονης και με υπαιτιοτητα του πΟΤΕ, καρατσεκαρισμενο, εχω παλι συνδεση και μαλλιστα στα 16 Μb/s οταν ενας αλλος γειτονας που ειναι στην πΟΤΕνετ βγαζει 9 Μ :lol:

Ομως δεν ειναι αυτο το θεμα.
Αφου λοιπον τα ζωα του πΟΤΕ εξαντλησαν ολα τα χρονικα περιθωρια, εστειλαν δυο κωλογερους που δεν ξερουν που πανε τα τεσσερα να μου δωσουν γραμμη.
Επειδη εκτος οτι ειναι ζωα, ειναι και κοπριτες βαρεθηκαν να ανοιξουν τα κουτια της κολωνας και του σπιτιου και εκαναν το εξης κουλο.
Εκοψαν την γραμμη απο τον γειτονα του πανω οροφου που ειναι στη Cyta και εδωσαν τη γραμμη μου στον γειτονα.
Ετσι απο τις 15 Μαρτιου ο γειτονας ειχε το δικο μου ιντερνετ αλλα καθολου τηλεφωνο και εγω ημουν εντελως ξεκρεμαστος.

Για να μη σας τα πολυλογω το προβλημα το ελυσαν οι τεχνικοι της Cyta και της HOL. Οι τεχνικοι του πΟΤΕ οπως αποδειχτηκαν για μια ακομη φορα ειναι για το πεος καβαλα!

ΥΓ: Σκεφτομαι να κανω το κολπο σου μπας και γλυτωσω κανα φραγκο. Ομως απο υπηρεσιες ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ρε φιλε...

Όταν το χέρι δείχνει το φεγγάρι, ο ηλίθιος κοιτάζει το δάχτυλο.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #16494 από mixalisnaf
Απαντήθηκε από mixalisnaf στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
Εχει τυχει να εχουμε αλλαξει στην επιχειριση σχεδον ολες τις ιδιωτικες εταιριες σταθερης τηλεφωνιας...η μια ειχε προβλημα στο ιντερνετ,με την αλλη κολλουσαν τα τηλεφωνα,να μην πολυλογω με τον ΟΤΕ εχουμε βρει την ησυχια μας...
Δεν λεω οτι εχει τα φθηνοτερα τιμολογια,αλλα ειχα βαρεθει να ακουγω δικαιολογιες απο τις ιδιωτικες οταν αντιμετωπιζα τα προβληματα που εγραψα πιο πανω...

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16517 από Blonde
Απαντήθηκε από Blonde στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
Λαμιώτικες χαζαμαρες :angry:

Ο Λιας μασαει φραγκα απο τη HOL για να τη διαφημιζει.
Ωρε δε ΜΠΕ να λεει?

Εγω απολαμβανω conn-X χρονια (και ζαμανια να σου πω...)και περναω ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
Ουτε διακοπες,ουτε ντραβαλα με την εξυπηρετηση πελατων
(απο πΟΤΕ δεν τη χρειαστηκα,εκτος απο τη μερα που εκανα τη συνδεση :P )
ουτε περιεργοι λογαριασμοι.

Βραστε σεις με σίτες,με τρυπες και με φορ-δίχτυα.
ΟΤΕ δε θα θα γινετε ΠΟΤΕ B)

Πέρασα κατάθλιψη. Με άριστα.
Τώρα λέω να περάσω το Βόσπορο.
Πίνοντάς τον.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #16525 από sentinel
Απαντήθηκε από sentinel στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!

apollonios έγραψε: Ομως απο υπηρεσιες ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ρε φιλε...

Είχες μια BMW 116, αλλά σου έβγαζε προβλήματα στον κινητήρα, οπότε την έδωσες και πήρες ένα C4 που έχει τον ίδιο κινητήρα. Και τώρα τα ρίχνεις πάλι στη BMW.

Ας φτιάξουν πρώρα παντού δικό τους δίκτυο αυτές οι αξιόπιστες εταιρίες και μετά θα ευχαριστηθούμε παρέα B)

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!

Στείλε αυτό το μήνυμα σε πέντε άτομα και μέσα σε τρία λεπτά ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ δε θα συμβεί! Το δοκίμασα δύο φορές και δούλεψε ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ: Απολύτως τίποτα δε συνέβη!

Στ'αλήθεια δουλεύει! Προωθήστε το, πρέπει να το μάθουν κι άλλοι!!!

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19705 από jimdrak
Απαντήθηκε από jimdrak στο θέμα Γαμω τον ΟΤΕ για μια ακομη φορα!
Αλήτες πουλημέναα τομαρια του ΟΤΕ
Ανθρωπος των σπηλαιων ευχαρίστως γίνομαι , αλλα στον καριολη το ΟΤΕ (εταιρια απάτης) ουτε λεπτό του ευρω δεν δίνω και συνδρομητής δεν γίνομαι.

Συντονιστές: ASSOS
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.371 δευτερόλεπτα